Mästerskapsdetaljer  
Info
Turneringsdatum: 2020-02-21 - 2020-02-21
Stad: Örebro
Arrangör: BTK Safir
  Resultat  
Pl.     Spelare Spelar för
1. [5] Satoshi Aida Eslövs AI
2. [4] Hampus Nordberg Söderhamns UIF
3. [3] Pär Gerell Halmstad BTK
3. [1] Wu Jiaji DOM
5. [2] Jens Lundquist Söderhamns UIF
5. Per Sandström Söderhamns UIF
5. [8] Narihisa Iwanaga JPN
5. [6] Taiyo Uemura JPN
  Detaljerade resultat  
Omgång   Spelare 1         Spelare 2     Results Set
Final [5] Satoshi Aida Eslövs AI [4] Hampus Nordberg Söderhamns UIF 3:2 11:5 11:9 8:11 4:11 11:9
Omgång   Spelare 1         Spelare 2     Results Set
Semifinal [5] Satoshi Aida Eslövs AI [3] Pär Gerell Halmstad BTK 3:1 11:9 11:5 8:11 11:7
Semifinal [4] Hampus Nordberg Söderhamns UIF [1] Wu Jiaji DOM 3:0 9:11 11:9 11:8 12:10
Omgång   Spelare 1         Spelare 2     Results Set
Kvartsfinal [5] Satoshi Aida Eslövs AI [2] Jens Lundquist Söderhamns UIF 3:2 7:11 11:13 11:8 11:8 11:9
Kvartsfinal [4] Hampus Nordberg Söderhamns UIF [8] Narihisa Iwanaga JPN 3:0 11:2 11:9 11:7
Kvartsfinal [3] Pär Gerell Halmstad BTK Per Sandström Söderhamns UIF 3:0 11:7 11:5 11:6
Kvartsfinal [1] Wu Jiaji DOM [6] Taiyo Uemura JPN 3:2 11:8 11:3 8:11 7:11 11:4

 
Wu Jiaji [1] 
 DOM 
 
 
Taiyo Uemura [6] 
 JPN 
 
 
Narihisa Iwanaga [8] 
 JPN 
 
 
Hampus Nordberg [4] 
Söderhamns UIF 
 
 
Pär Gerell [3] 
Halmstad BTK 
 
 
Per Sandström 
Söderhamns UIF 
 
 
Satoshi Aida [5] 
Eslövs AI 
 
 
Jens Lundquist [2] 
Söderhamns UIF 
 
 
 
 Wu Jiaji [1] 
 3:2 (11:8, 11:3, 8:11, 7:11, 11:4) 
 
 
 
 
 
 
 Hampus Nordberg [4] 
 3:0 (11:2, 11:9, 11:7)
 
 
 
 
 
 
 Pär Gerell [3] 
 3:0 (11:7, 11:5, 11:6) 
 
 
 
 
 
 
 Satoshi Aida [5] 
 3:2 (7:11, 11:13, 11:8, 11:8, 11:9) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Hampus Nordberg [4] 
 3:0 (9:11, 11:9, 11:8, 12:10) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Satoshi Aida [5] 
 3:1 (11:9, 11:5, 8:11, 11:7) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Satoshi Aida [5]
 3:2 (11:5, 11:9, 8:11, 4:11, 11:9)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dela
TTStat.se version 2.0
Kontakta TTStat.se